22 Mayıs 2015 Cuma

Mutlu Bebekler Mutlu Yarınlar demek / Molfix

Molfix, Mutlu Bebekler Mutlu Yarınlar
Bizden önceki dönemlerde, her ne olmuşsa, çoğunlukla bebeklerin sadece karnı tok oluşuna
odaklanılmış.Şimdi öyle değil, daha fazla bilimsel araştırma  ve bizim bu bilgilere çok kolay ulaşabiliyor olmamız, daha farklı ebeveynler olmamızı sağlıyor.

Dünyamızda bir çok açıdan bir aydınlanmaya doğru gidildiğini söyleniyor. Sanırım çocuklar konusunda da böyle. En azından artık biliyoruz ki, karnının doymuş olması bebeğin mutlu gelişimi için yeterli değil.

Geçenlerde, Molfix davetinde, Molfix'in "Mutlu Bebekler, Mutlu Yarınlar" mottosu ışığında, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof.Dr. Hilal Mocan'ı dinledik. Anneler gününü kutladık, keyifli sohbetler ettik...

Aşağıdaki fotoğrafta, belirlenen 6 temel kural çok güzel özetlenmiş. Karın doymasından daha öte ihtiyaçlar var.

Molfix, "Mutlu Bebekler, Mutlu Yarınlar"

MUTLU HAMİLELİK - ANNE KOKUSU - SEVGİ DOLU MUTLU ANLAR - MUTLU MAMA SAATLERİ - MUTLU RÜYALAR  - EĞLENCELİ OYUNLAR - 

Mutlu Bebekler Mutlu Yarınlar, Hilal Mocan

Hilal Hanım, oyundan bahsederken bir de şunu ekledi. Özellikle çalışan annenin her günkü oyun oynama süresi aynı olmalıymış. Yani akşam eve geldiğiniz 3 gün 30 ar dakika oyun oynadınız ve 4. gün 20 dk oynadınız. İşte bu eksikliği bebek hissediyor ve sevginin azalması ile bağdaştırabiliyormuş.

Bu mini seminerden bir not daha :
Evde ve dışarıda aşırı temiz titiz olmak pek iyi bir gelecek yaratmıyor.
Evi aşırı toplamak da aynı.
Tehlikesiz alanda serbest hareket etmeli çocuk. "ay şunu bırak, dur ona dokunma, bunu elleme...vb" yaklaşımlar da çocuğun gelişiminin önüne konulan engellerden...


Bebeklerimiz...bizim biriciklerimiz... hepsi en iyi şartları ve fırsatları hakediyor. Mutlulukları hep daim olsun. Özgür ve sevgi ile sarmalanarak büyüsünler. Bebeğin mutlu yarınlarını kurmak, o anne karnına geldiği ilk andan itibaren gösterilecek özenle başlıyor.Hamilelik dönemi ve yeni doğan bebek bakımı hakkında annelerin ihtiyaç duyabileceği bilgilere www.molfixyenidogan.com web sitesinde Sevgili Ayşe Öner danışmanlığında derlenmiş. 


Molfix ile ilgili detaylı bilgiler ise www.molfix.com.tr web sitesinde. 


 Günden tatlı bir kare daha iliştireyim buraya, tatlı arkadaşım Elif ile:)
Mutlu Bebekler Mutlu Yarınlar, Sevgili Elif (Bademlebuduk)Hiç yorum yok :

Yorum Gönder